Ilyen covidos filmet Magyarországon nem forgathatnának
Az Életjelek. Egy igaz emberi történet című dokumentumfilm-sorozat spanyolországi kórházi dolgozók mindennapjait követi végig a járványban, és nem csak a munka közben.
Az Életjelek. Egy igaz emberi történet című dokumentumfilm-sorozat spanyolországi kórházi dolgozók mindennapjait követi végig a járványban, és nem csak a munka közben.
Viktor Pelevin Gyengéd Érintések Művészete című kötete a kedvelt összetevőkből készült: szatíra, buddhizmus, egyiptológia, mindez a lehető legtitkosabb kortárs fűszerezéssel tálalva.
Benned a létra címmel jelent meg könyv a Jordán Tamás létrehozta Weöres Sándor Színház első tizenhárom évéről.
Legendás magyar zeneszerzők műveit szólaltatja meg a csellista, és van, hogy közben énekel is.
A katolikus-liberális Lord Acton irtózott azoktól a politikai eszméktől, amelyek az abszolút hatalomhoz vezetnek, tudhatjuk meg Gájer László új munkájából.
A Fülöp-szigeteki Rappler független hírportál alapítója és vezetője, Maria Ressa filmjében megszólal az autokrata elnök, Rodrigo Duterte is, hol kedélyesen, hol fenyegetőzve.
Még tízezres nagyságrendű közelítésben sem határozható meg a trianoni menekültek száma – a többi közt erre a következtetésre jutott Koloh Gábor történész.
A legrangosabb spanyol filmdíj, a Goya idei versenyében nyolc kategóriában jelölt keserédes Rosa esküvőjében valami olyasmi történik, ami még korábban sosem.
Harminc legújabb kori japán film online, ingyenesen, eredeti nyelven, magyar és angol felirattal a JFF Plus Online Japán Filmfesztiválon.
21 éves volt, mikor 1941-ben behívták munkaszolgálatra – de hogy élte túl a második világháború borzalmait? Egy 101 éves újságíró visszaemlékezései.
A Vígszínház társulatának számtalan kitüntetéssel, köztük Jászai Mari-díjjal elismert tagjára, Börcsök Enikőre emlékezve online bármikor megtekinthető a Kvartett című darab.
Már gyerekként is felnőttekkel állított ki, ám hazai kulturális nyilvánosság csak az utóbbi években fedezte fel Fiedler Ferencet, aki idén lenne 100 éves.
Az üzlet a válságban is jól ment, ez is közrejátszik a paletta bővítésében.
Az Örkény minden színészét, sőt vendégművészeket is megmozgató fergeteges ritmusú előadásban az egyik abszurd jelenet a másikat éri. Zűrzavar 2045.
Emlékkiállításnak tűnhet a Konok Tamás műveiből összeállított két, párhuzamosan futó budapesti tárlat. A Ludwig Múzeum nagyszabású életmű-válogatása a járványhelyzet okozta korlátozások miatt átmenetileg zárva tart. A kereskedelmi galériák viszont – a védelmi intézkedéseket betartva – nyitva lehetnek. Így a tavaly év végén elhunyt Konok Tamásnak a tér léptékeihez mért visszatekintő tárlata is látogatható a Molnár Ani Galériában.
Az ördög a részletekben lakozik – derül ki (ismét) Karsai László történész, a Mozgó Világ legutóbbi, 2021/1 számában megjelent elemző tanulmányából, amely azt a bevett közvélekedést cáfolja, hogy a 1941-es XV. törvény módosítása szolgai másolata lenne a hitleri Németország 1935-ös „fajvédelmi” törvényének.
Gyönyörűen megkomponált fekete-fehér képekkel edukál az Európa Filmdíjra jelölt mozgóképes alkotás.
A Malcolm és Marie próbára teszi a néző türelmét, de vannak vitathatatlan értékei, és egy fontos magyar közreműködője.
A Karantén meló című film krízisdrámából még idejében átcsap a világ legkihaltabb városában zajló gyémántrablásba.
Az Antitézis című könyvben vannak marxista politikafilozófiai elemzések, publicisztikai írások, valamint két nagyszabású tanulmány, amelyek egyike most jelenik meg először.